Stolní hry s časovou osou

deskové hry s časovou osou Timixi (photo designed by Freepik)

Se společenskou hrou si můžete ujasnit časové vztahy stejně dobře, jako při zobrazení časové osy nebo řešení znalostního kvízu. Až si tuto aktivitu v Timixi zkusíte, možná se vám zalíbí nejen samotné deskové hry, ale také možnost sestavovat si vlastní sady hracích kartiček.

Stolní hra je určena pro zábavné off-line souboje. Události, které spolu tvoří časovou osu, jsou tentokrát použity pro vytvoření hracích karet. Děti zvládnou kartičky samy vystřihnout a slepit. Za chvíli už mohou soutěžit (a nenápadně se při tom učit) ve školní třídě nebo v rodinném kruhu.

Podklady pro deskovou hru najdete na každé informační stránce časové osy. Získáte osu, a potom už jen stačí použít tlačítko Stolní hra a zdarma se stáhne sada hracích karet. Vytištěné herní kartičky můžete zpracovat dokonce dvojím způsobem: jednotlivě (s neutrální zadní stranou) nebo párově (na rubu datum, na líci název události). Tipy a příklady pravidel pro společenské hry jsou připravené v sekci Ke stažení.

osa

Podívejte se, jak si už ostatní uživatelé vyzkoušeli nový herní modul systému:

Celkový počet stažených her 15  
Nejčastěji stažená hra Události světových dějin  
Poslední stažená hra Nejznámější dinosauři 17.10.2018 19:09

Timixi se snaží budovat moderní vzdělávací nástroj s širokými možnostmi použití. Stolní hry doplňují možnosti práce s časovou osou o zábavný prvek při zachování vzdělávacího efektu.

Chcete vidět nový modul pro tvorbu vědomostní hry naživo? Přijďte se na nás podívat na pražský Maker Faire 2018!

 

Photo designed by Freepikver 1.6