Stolní hry s časovou osou

deskové hry s časovou osou Timixi (photo designed by Freepik)

Se společenskou hrou si můžete ujasnit časové vztahy stejně dobře, jako při zobrazení časové osy nebo řešení znalostního kvízu. Až si tuto aktivitu v Timixi zkusíte, možná se vám zalíbí nejen samotné deskové hry, ale také možnost sestavovat si vlastní sady hracích kartiček.

Stolní hra je určena pro zábavné off-line souboje. Události, které spolu tvoří časovou osu, jsou tentokrát použity pro vytvoření hracích karet. Děti zvládnou kartičky samy vystřihnout a slepit. Za chvíli už mohou soutěžit (a nenápadně se při tom učit) ve školní třídě nebo v rodinném kruhu.

Podklady pro deskovou hru najdete na každé informační stránce časové osy. Získáte osu, a potom už jen stačí použít tlačítko Stolní hra a zdarma se stáhne sada hracích karet. Vytištěné herní kartičky můžete zpracovat dokonce dvojím způsobem: jednotlivě (s neutrální zadní stranou) nebo párově (na rubu datum, na líci název události). Tipy a příklady pravidel pro společenské hry jsou připravené v sekci Ke stažení.

osa

Podívejte se, jak si už ostatní uživatelé vyzkoušeli nový herní modul systému:

Celkový počet stažených her 3  
Nejčastěji stažená hra Události světových dějin  
Poslední stažená hra Měna euro 08.02.2019 13:05

Timixi se snaží budovat moderní vzdělávací nástroj s širokými možnostmi použití. Stolní hry doplňují možnosti práce s časovou osou o zábavný prvek při zachování vzdělávacího efektu. Vytvoření vaší vlastní deskovky začněte zadáním údajů na novou časovou osu!

Chcete vidět nový modul pro tvorbu vědomostní hry naživo? Přijďte se na nás podívat na pražský Maker Faire nebo konferenci Učitel IN!

 

Timeline hra: photo designed by Freepikver 1.6