Znáte sdružení DigiKoalice?

A víte, jak může pomoci právě vám?

 

DigiKoalice (celým názvem Česká národní koalice pro digitální pracovní místa) je platformou pro organizace, které usilují o rozvoj digitální gramotnosti a informatického myšlení. Největší důraz v činnosti sdružení má právě podpora změn v českém školství.


Pod hlavičkou DigiKoalice se od roku 2016 propojují složky státní správy, občanská sdružení, vzdělávací spolky nebo jednotlivé školy a pedagogická výzkumná pracoviště, ale i soukromé firmy. Sdružení tak může poskytovat zejména učitelům pomoc a inspiraci - aktuální zprávy, informace o akcích, doporučení výukových materiálů.

Přínos tohoto uskupení na cestě k moderním výukovým metodám a propagaci digitálních technologií se ukázal mj. i v posledních měsících. V době uzavření škol z důvodu pandemie koronaviru se na webu DigiKoalice rozběhla nabídka tipů pro vzdálenou výuku pod heslem #NaDálku.

DigiKoalice se nespoléhá na web digikoalice.cz jako na jediný komunikační kanál. Informace pro učitele publikuje také na sociálních sítích. Na Facebooku můžete sledovat novinky ve skupině DigiKoalice školám, na Twitteru zase pod účtem DigiKoalice.

Odborné sdružení DigiKoalice se zařadilo mezi nepřehlédnutelné subjekty na poli digitalizace školního vzdělávání v Česku. Potěšilo nás tedy přizvání společnosti Timixi System mezi členské organizace. Od června 2020 se tak budeme snažit přispět k podpoře práce učitelů i v rámci uskupení DigiKoalice.

 

 

Honza Brich


 

 

Publikováno: 17. 6. 2020


ver 1.7.6