Časové osy na konferenci Učitel IN 2018

Setkání učitelů se zájmem o výuku s podporou výpočetní techniky

 

konference Učitel IN 2018, Plzeň

Už tuto sobotu, 13. října 2018, můžete zamířit na konferenci Učitel IN do Plzně. Potkáte se tu s dalšími pedagogy, kteří objevují moderní cesty pro využití výpočetní techniky ve výuce.


Do Plzně se sjíždí kolem stovky učitelů už od roku 2015. Společně hledají způsoby, jak lépe oslovit studenty pomocí počítačů, tabletů nebo mobilních telefonů. Letošní ročník se zaměřuje na technologie, robotiku či virtuální realitu. Pozadu nezůstane ani výuka cizích jazyků, problematika žáků se speciálními potřebami nebo metodické materiály.

Na plzeňském setkání představíme také naši webovou aplikaci pro časové osy.V tvůrčím týmu Timixi se neomezujeme na použití časových os pouze v informatice, systém je otevřený pro všechny předměty. Domníváme se, že není tolik důležité téma, ale spíše samotný proces výuky s podporou časových os. - Žáci mohou pracovat s časovou osou ve třídě, spolupracovat se svými spolužáky nebo s učitelem. Velký prostor vzniká ovšem pro samostatnou práci (zkuste třeba převrácenou třídu s časovými osami!).

Učitel IN 2018

konference Učitel IN  (logo)

konference o využití výpočetní techniky ve vzdělávání

termín: sobota 13. října 2018   9:30 - 18:00 hod.
místo: Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni
adresa: Univerzitní 26, Plzeň 3
pořadatel: Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci se Statutárním městem Plzeň
oficiální web: Učitel IN
program: přednášky a workshopy na časové ose

V čem je tedy síla časových os? Nebudeme slibovat, že učitelům ušetří čas - čas vám totiž nevrátí žádná aplikace :-) Časové osy Timixi ale dokáží využít vyučovací hodiny efektivně a zaujmout žáky. Na konferenci Učitel IN je uvidíte naživo, můžete se zeptat tvůrců na detaily nebo si je vyzkoušet.

Těšíme se na vás v Plzni!

 

aktualizace   Jakou inspiraci jsme si odvezli z konference Učitel-IN 2018.

 

Honza Brich


 

Publikováno: 8. 10. 2018


ver 1.7.6