Jak používat systém Timixi?

Timixi computer

Systém Timixi má více možností, jak časové osy využít, jak připojit ke známým faktům nové zajímavosti i jak se s časovými osami bavit. Podívejte se na základní funkce systému.

 

zobrazte si časovou osu

Jde to snadno: Časovou osu pro prohlížení můžete vyhledat zadáním slova do hledacího okénka, volbou požadované kategorie v katalogu nebo filtrováním v přehledu časových os. Vždy dojdete na stránku, kde jsou informace o obsahu osy, její technické parametry i obrázky. Pokud je osa zdarma (takových je v nabídce spousta), můžete si ji rovnou zobrazit. Kdybyste na získání vybrané časové osy potřebovali kredity, systém vám nabídne jednoduchý nákup přes platební bránu. 

Zobrazenou časovou osu můžete zvětšovat, posouvat, odkrývat další události, číst doprovodné texty, sledovat další zadané hodnoty, porovnávat s jinou osou, sdílet s přáteli. Ovládání osy je snadné, pomůže i nápověda.

 

 

spusťte si znalostní kvíz

Zvládnete to hravě: Žádné vymýšlení otázek, žádné trápení s variantami odpovědí - tohle systém udělá za vás. Časovou osu pro kvízy si vyberete stejně, jako pro zobrazení. Na stránce s detailními informacemi použijte tlačítko Spustit kvíz. Můžete si také nechat vytvořit písemnou variantu kvízu. Stejně jako u zobrazení jsou rozlišeny osy zdarma a ty za kredity (jestliže jste už osu získali pro zobrazení, je pro vás k stálému použití i na kvízy).

V kvízu vás čeká několik otázek, které prověří vaše znalosti událostí na dané časové ose. Systém nikomu nenadržuje, výsledek znalostního kvízu je přísný, ale spravedlivý. - Špatný výsledek? Zkuste si hned test zopakovat. Kvízové otázky se nebudou opakovat, ale šance na zlepšení je zase větší!

 

 

vytvořte si vlastní osu

Uděláte to jednoduše: Po přihlášení do systému zvolte v menu Moje osy a stiskněte tlačítko Vytvořit osu. Vložte název s podtitulem a na další stránce už jste u zadání jednotlivých okamžiků - událostí své nové časové osy. Pro každou stačí vložit datum (může to být klidně jen rok) a stručný název. Po uložení několika událostí se už můžete podívat na svou první časovou osu - stačí stiknout tlačítko Zobrazit osu.

Systém má několik variant nastavení vaší nové časové osy. Dřív než začnete úpravy zkoušet, zkuste pohodlnou variantu - ponechejte výchozí nastavení systému. To nejtěžší na celém zadání nové časové osy je totiž vybrat si téma. A to překonáte rychle.

 

 

 

 

 

Publikováno: 1. 4. 2016


ver 1.5.1