Připravujete prezentaci pro šéfa? A chcete udělat dojem?

Podívejte se, kterých 5 P využijete pro časové osy ve firmě

 

časová osa ve firmě (ilustrační foto: Kate Mangostar/Freepik)

Už jste to zažili. Šéf vás pověřil příspěvkem na konferenci, máte důležité sezení s klientem nebo děláte analýzu pro vedení firmy. A potřebujete udělat prezentaci (údernou), přesvědčit šéfa nebo klienta (snadno) a nemáte na to moc času (samozřejmě). Napíšete tedy několik stránek v powerpointu, doplníte pár slajdů z předchozí akce, přidáte nová čísla, tabulku, obrázek z fotobanky… a dál? Ještě by to něco chtělo.


Někdy stačí sáhnout po nástroji, na který si ostatní (zatím) nevzpomněli. - Zobrazení událostí na časové ose není žádná novinka, známe ho už léta. Mnozí si je pamatují ještě ze školy, po sítích se sdílejí propracované infografiky, někdo se osu pokoušel zkrotit v excelu. Dnes už existuje ale daleko jednodušší cesta: bez zápolení s obecnými programy, bez drahé práce grafika - on-line řešení, specializované na časové osy.

Timixi umožňuje rychlé vytvoření časové osy z vlastních údajů. Princip je prostý: už po vložení několika údajů s datumem a názvem vám systém vygeneruje časovou osu s vloženými událostmi. Výsledek máte vzápětí - bez složitého nastavování, bez popisování skupin dat, bez hledání sloupců a řádků, prostě bez zbytečných experimentů.

Výhody? Snadné zadání, okamžitý výstup, automatické generování, žádná instalace, použití na počítači i v mobilu. Prezentace ale zdaleka není jediný způsob, jak časové osy pomáhají ve firmě.

tip #32   Časová osa je silný nástroj také pro použití ve firemní praxi - společnost i produkty, historie i plány.

K čemu tedy můžete časovou osu ve vaší společnosti použít?

podnik   Každá firma je hrdá na svou historii. - Vložte klíčové okamžiky rozvoje firmy do časové osy. Zdůrazněte významné fůze, zapište certifikaci. Pochlubte se prestižními oceněními.

produkt   Představte zákazníkům vývoj nebo inovace nejznámějšího výrobku. Udělejte časovou osu klíčových produktů v historii společnosti.

pracoviště   Využijte možnosti infografiky na časových osách Timixi a sledujte objem výroby po týdnech nebo měsících. Vykreslete pracovníkům oddělení plán dovolených, školení, výjezdy, technická omezení na pracovišti.

prezentace   Použijte časovou osu jako argumentační nástroj. Podpořte své názory nebo plány zobrazením na časové ose. Vysvětlete návaznost zamýšlených kroků, znázorněte časové souvislosti.

projekt   Použijte časovou osu na jednoduché řízení projektu. Vynechte složité projektové programy - sdílejte časovou osu projektu s kolegy, napojte na ni klienta, plánujte etapy. Použijte časovou osu pro rezervace zásadních prostředků. Demonstrujte na ose postup prací na zakázce. 

 

Myslím, že teď už vás napadají další možnosti využití přímo pro vaši společnost. Netvořte časové osy v excelu, ověřte si našich 5P na vlastní (a firemní) kůži.

 

Honza Brich


 

 

 

photo designed by Kate Mangostar/Freepik

Publikováno: 8. 8. 2017


ver 1.7.6