Sociální sítě: kde hledat inspiraci pro výuku?

Jak vypadají naše komunity na sítích Twitter, Google+ a Tumblr

 

Sociální sítě jsou fenoménem současnosti. Nemusí ale sloužit jen k prázdným debatám a lajkování veselých obrázků. Inspiraci mohou přátelé ze sítě přinést také do vaší školní výuky.

Zajímavé nápady a zkušenosti ostatních jsme na sociálních sítí hledali i my v Timixi. A bylo to často hledání s překvapením. - Pojďte nahlédnout do naší komunitní kuchyně.


profil Timixi na síti Twitter

Timixi a Twitter

Přehled začneme na Twitteru, protože byl pro nás zkrátka první. A byla to jasná trefa.

Komunita na sociálních sítích je vždycky pestrá, ale na Twitteru se nám podařilo napojit se na skvělé, aktivní lidi. Nejvýznamnější je pro nás množství učitelů, velmi často specializovaných na technologie podporující vzdělávání (#edtech). Převážná část followerů je z anglosaských zemí, konečně ale roste i počet napojených českých učitelů.

Použití našeho twitterového kanálu přijde vhod těm, kteří hledají inspiraci a zkušenosti s moderními nástroji pro výuku. Vše můžete sledovat na @TimixiSystem.


profil Timixi na síti Google+

Timixi a Google+

Bez technologií Google by byl současný web poloviční. Google udává tón na všech frontách. Sociální síť Google Plus je ale zvláštní.

Komunita na Google+ je velmi vyhraněná. Uživatelé Google nástrojů (a je třeba zdůraznit, že kalifornská společnost dlouhodobě buduje skvělou podporu pro vzdělávání) tuto síť přirozeně používají pro kvalitní propojení s ostatními technologiemi firmy. Ačkoliv jde o lidi s velkou mírou zaujetí i odbornosti, počtem je tato komunita poměrně malá. Ostatně - celý Google+ funguje poněkud izolovaně od ostatního světa sociálních sítí. Výhodou je ale daleko menší zatížení balastem a erudovanější uživatelé.

Možnosti použití při napojení na výuku jsou výborné pro nadšené uživatele Google technologií, jak se můžete přesvědčit na našem profilu v G+.

[edit]   od dubna 2019 je provoz sítě Google+ ukončen

tip #34   Na každé sociální síti vznikla rozdílná komunita uživatelů, kteří sledují profil Timixi. Vyberte si tu, která vám vyhovuje.

profil Timixi na síti Tumblr

Timixi a Tumblr

Tumblr - to je jízda! Neuvěřitelná směs blogů rozličného zaměření i kvality. Přesto se nám zde vyloupla svébytná skupina uživatelů, která stojí za sledování.

Komunita našich příznivců stojí na učitelích (převážně z USA). Většina ovšem nepoužívá Tumblr jako pracovní nástroj, ale jako místo pro sdílení zážitků z výuky nebo volnočasový ventil. Takové souznění bude kantor těžko hledat jinde.

Použití je tedy nasnadě - učitel zde najde spoustu spřízněných duší, které vědí (a ocení), jaké je to stát v první linii před tabulí. Ale někdy samozřejmě dojde i na zajímavé podněty nebo materiály pro výuku - mrkněte na profil Timixi.


Tady putování po sociálních sítích můžeme na chvíli přerušit. Uděláme vám teď prostor pro zapojení do komunit. Naše postřehy k dalším síťovým společenstvím najdete v příštím dílu seriálu.

 

Honza Brich


 

 

 

Publikováno: 24. 8. 2017


ver 1.7.6