Co vlastně dělají moderní kutilové?

Kutil není dnes jen ten podivný chlapík v montérkách, co se svíjí pod kuchyňským dřezem

 

Timixi na festivalu Prague Maker Faire (ilustrační foto: Freepik)

Těžko ho uvidíte pracovat s pájkou nebo hoblíkem jako dřív. Dnešní maker (protože tak zní označení starého dobrého českého kutila) totiž často staví 3D tiskárnu, vylepšuje robotická autíčka, zabývá se virtuální realitou, létá s dronem, vyrábí umělecké předměty z přírodních materiálů nebo vymýšlí chytré aplikace pro mobily a weby.


Moderní technologie nás moc zajímají, takže když nás pořadatelé Prague Maker Faire pozvali k účasti na festivalu moderních mejkrů, nadšeně jsme přijali. Už se těšíme, že mezi spoustou invenčních tvůrců budeme moci předvést také naší žhavou novinku: další modul v systému časových os Timixi.

 

timixiLINE by Timixi timelines Timixeso by Timixi timelines

 

Je nám jasné, že v Čechách se žádné tajemství dlouho neudrží, ale ještě chvilku vás budeme napínat, co přesně je obsahem dalšího vylepšení v Timixi, které přibude k zobrazení časové osy a znalostnímu kvízu. Na této stránce jsme pro vás tedy nechali jen loga a prostor pro spekulace o naší novince. Zatím si ve svém kalendáři zarezervujte sobotu nebo neděli 23. a 24. června 2018, protože to je datum konání Maker Faire na výstavišti v pražských Holešovicích.

aktualizováno:   Novinkou v systému časových os Timixi je modul pro Stolní hry.

Festival makerů je velmi populární setkání amatérských vynálezců, přemýšlivých vývojářů a nadšených kutilů, které už má docela dobrou tradici. První ročník Maker Faire se konal v USA pod patronací kutilského časopisu Maker před více než 10 lety a rychle se rozrostl do mnoha míst. Nyní už překročil celkově 200 lokálních akcí na různé úrovni po celém světě. Letos poprvé zavítá setkání také do Česka - přijďte se tedy podívat na mladé tvůrce do Prahy.

Připravili jsme pro vás pozvánku na stánek Timixi na letošním Prague Maker Faire.

 

Honza Brich


 

 

Designed by Freepik

Publikováno: 8. 6. 2018


ver 1.7.6