Timixi a soutěž Nápad roku

Nápad roku 2015 - grilování Timixi před porotou

Během základních příprav systému pro události na časových osách, na jaře 2015 (tedy v době, kdy jsme ještě ani nevěděli, že se bude jmenovat Timixi), jsme narazili na výzvu k účasti v soutěži Nápad roku. Šibeniční termíny pro přípravu podkladů jsme přijali jako výzvu. Vyplatilo se to - s naším projektem jsme postoupili až do semifinále soutěže.


Nápad roku je soutěž pro startupy. Snaží se podat pomocnou ruku při uvedení produktu nebo služby na trh a pomoci s jeho rozvojem. Vybraným projektům poskytuje zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů, mediální podporu, cenné kontakty nebo dokonce vstupní investici.

Vymezené podmínky pro účast projektů v soutěži Nápad roku obrátily naše uvažování naruby. Donutily nás přemýšlet o našem projektu jiným způsobem, zformulovat pravidla a domyslet řešení, která bychom nejspíše ještě dlouho odsouvali jako předčasná. Už v tomto ohledu byla pro nás účast v soutěži přínosná.

Další dobrou zkušeností po postupu našeho projektu do semifinále bylo “grilování” před porotou soutěže. Nutnost vysvětlit a obhájit naše pojetí časových os před odborníky z velmi různorodých oborů je zážitek, který nás opět přitáhl k úvaze nad smyslem a způsobem realizace našeho záměru. Výživné!

Nápad roku 2015 (logo)

Vzhledem k ranému stádiu vývoje projektu jsme nemohli uvažovat o postupu do dalších kol, proto jsme se snažili využít soutěže k získání dalších poznatků a navázání kontaktů. Velmi zajímavé bylo sledovat, jaké projekty chystají ostatní týmy a jak o nich uvažují. Viděli jsme třeba prezentace deskové hry ChemPlay a projektoru pro video-mapping, botky do kapsy i výukový software pro poruchy čtení, systémy pro hlídání dětí i nakládku kamionů. Nám se hodně zalíbil projekt dronu Flydeo, proto nás potěšilo, že nakonec ve finále soutěže zvítězil.

Hlavní přínos našeho soutěžení se tedy projevil směrem dovnitř - ze soutěže Nápad roku 2015 jsme vyšli s dalekou přesnější představou o našem produktu. Především jsme věděli lépe, kam v Timixi směřovat marketing a jak uvažovat o business stránce našeho projektu.

 

Podívejte se, jak to vypadalo na soutěži Startup World Cup & Summit.

 

Publikováno: 13. 4. 2016


ver 1.7.6