Timixi a Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit - StethoMe (foto: © Timixi)

Možnost představit odborníkům na rozvojové produkty také projekt Timixi nás zlákala k účasti na letošním ročníku Startup World Cup & Summit. Spojením dvou dosud rozdílných akcí vznikl zajímavý koncept pro soupeření i setkávání tvůrců inovativních projektů. Když jsme si uvědomili, že se soutěží jsou spojena jména jako Cédric Maloux (StartupYard) nebo Volker Hirsch (angel investor), bylo rozhodnuto.


Startup World Cup & Summit je celosvětová soutěž pro startupy - obvykle technologické projekty. Neobvyklá na domácí scéně je snaha netříštit síly - letos se spojili pořadatelé z inkubátoru UP21 a investičního fondu Air Ventures. SWCS 2018 (ten rok je opravdu dobře - odkazuje na celosvětové finále soutěže) tak nabídl jak oborovou konferenci, tak soutěž s motivujícími cenami. A zájem byl skutečně velký - přihlášky podalo celkem 335 startupů z 29 zemí.

Startup World Cup & Summit (logo soutěže)Úvodní prezentace byly vyhrazeny partnerům soutěže. Zaujala nás odhodlanost a postupující přípravy projektu Hyperloop (Andres De León, rychlá tunelová doprava). Téma dopravy se zmiňovalo i v prezentaci Evropské kosmické agentury (Frank Salzgeber, řízení pohybu lodí s pomocí satelitů) nebo v diskuzi o autonomních automobilech (Otto Fabri, Tesla).

V hlavní soutěži pražského regionálního finále pro střední a východní Evropu se utkalo 10 týmů. Soutěžili o investici ve výši 100 tis. dolarů a možnost zúčastnit se grand finale v květnu 2018 v San Franciscu. Zkušenosti z dosavadní práce na projektu byly vidět na výborné prezentaci českého zabezpečení angee; porota ocenila i vistagmySASY. Celkové prvenství si přesto odnáší sympatický projekt StethoMe z Polska - ve Spojených státech může zabojovat o finálový milión.

 

Startup World Cup & Summit 2018 - účastníci regionálního finále CEE v Praze
StethoMe domácí stetoskop, telemedicína Polsko
angee zabezpečení domácnosti Česko
Vistag tagování produktů na fotkách Česko
mySASY sportovní analytika Česko
Bookr Kids animace knižních příběhů Maďarsko
Insider Navigation bluetooth majáky Rakousko
Clever Analytics analytika a geodata Česko
Matsuko mixed reality Slovensko
FoPo šetrné využití potravin Německo
Extended Visual Assistant asistence pro nevidomé Maďarsko

 

Se systémem pro časové osy Timixi jsme do pražského finále sice neprorazili, ale uvítali jsme možnost alespoň nepřímé konfrontace s dalšími ambiciózními projekty ze střední Evropy. Mezi inspirativními projekty jsme zaznamenali pouze Booker Kids, který cílil podobně jako my na podporu vzdělávání. To je věc, která nás mrzí; kontrastuje to s více týmy, které s námi soupeřily v oboru #edtech na předchozí soutěži Nápad roku.

Součástí SWCS byl také Student Startup Battle. Finálový souboj dvou studentů proběhl ve strhujícím tempu. Celkem drsný koncept spočíval ve střídání půlminutových slovních prezentací k zadané otázce. Porota nakonec přiznala vítězství rybářskému projektu FishRAS.

Startup World Cup & Summit

Konference a regionální finále soutěže Startup World Cup & Summit přineslo více než tisícovce účastníků spoustu podnětů. Důležitým bodem programu setkání SWCS byly také diskuze a workshopy. Inspirace, kterou jsme získali pro projekt Timixi, se už v některých drobných úpravách začíná projevovat. Než se dočkáte větších novinek, vybírejte si z aktuální nabídky časových os.

 

Publikováno: 29. 10. 2017


ver 1.7.6