Kredity. Proč vůbec kredity?

V Timixi se za časové osy vlastně ani penězi neplatíkredity (váček na peníze)

 

Systém Timixi je především bezplatný nástroj pro snadnou tvorbu vlastní časové osy. Pokud ale najdete v systémové nabídce hotových os různých typů nějakou zajímavou, není důvod znovu vynalézat kolo (nebo znovu zadávat všechny údaje osy). Některé osy jsou zdarma, jiné můžete získat za symbolický obnos v kreditech, všechny ale můžete používat bez časového omezení.

Co jsou tedy v Timixi kredity a jak s nimi nakládat?

Princip kreditů vám může připomínat účtování mobilních hovorů na předplacené karty a nebudete daleko od pravdy. Po nákupu kreditů (kartou, fakturou, PayPalem) se připíší příslušné kredity na váš uživatelský účet v Timixi a odtud je v případě potřeby snadno čerpáte. Znamená to, že za časovou osu se znalostním kvízem (cena zahrnuje oboje) dáváte ze svého uživatelského účtu právě tyto kredity.

tip #5   Kredity jsou standardním řešením pro pohodlný přístup k výběrovému obsahu nabídky Timixi.

Jednou za čas si tedy doplníte kredity ke svému profilu a dál se věnujete jen časovým osám nebo kvízům. Kredity vám užívání systému zjednoduší: nemusíte při každém získávání osy provádět žádnou finanční operaci, navíc nákupem balíčku kreditů získáte lepší cenu za kredit.

Kreditová cena osy

Cena osy v kreditech je spíš symbolická. Je nemožné vtěsnat do pár kreditů za časovou osu s kvízem náklady na vývoj systému a k tomu zaplatit práci redaktora, případně překlad osy. Spoléháme tedy na to, že každá osa si najde více uživatelů a teprve jejich množství tyto náklady pokryje. Zda tento odhad bude fungovat, můžete ovlivnit i vy - pozvěte do Timixi své přátele a podpořte tento model financování postavený na zájmu komunity.

 

V systému je nastavena základní cena 1 kreditu na 4 koruny. Tahle cena je ale vlastně teoretická - kredity za ni budete nakupovat málokdy. Jádrem naší nabídky jsou totiž tzv. balíčky s větším počtem kreditů.

Je to jednoduché - čím více máte v balíčku kreditů, tím výhodnější je pak cena za jeden kredit. V největším balíčku cena dokonce klesá pod dvě koruny za kredit. Tady je výhoda použití kreditů místo přímého nákupu za peníze nejvíce vidět.

Přehled o kreditech - jejich nákupech i utrácení za časové osy - máte vždy ve svém profilu na záložce Kredity. Každá operace s kredity je zde zaznamenána i s datem provedení.

Nezapomeňte, že souputníkem kreditů jsou v Timixi žetony. Při získání časové osy můžete totiž několik kreditů (které jste nakoupili) nahradit žetony (které jste získali bezplatně). U žetonů se zastavím hned v dalším dílu seriálu. Do příštího týdne si kredity i žetony ještě raději šetřte a zatím se podívejte na časové osy zdarma.

 

Honza Brich


 

 

Publikováno: 31. 1. 2017


ver 1.7.2